Het kleedje voor Hitler

Bas Von Benda-Beckmann
ISBN: 9789021488790
Digitaal luisterboek | 03 mei 2024
€ 19.99
Opgroeiend in een Duits-Nederlands gezin raakte Bas von Benda-Beckmann al vroeg gefascineerd door de Tweede Wereldoorlog. Toen hij dertien was hoorde hij voor het eerst dat zijn oudtante Luise de weduwe was van Hitlers trouwste generaal, Alfred Jodl, die tijdens het Proces van Neurenberg als oorlogsmisdadiger ter dood was veroordeeld. Later volgden meer verhalen, zoals dat van Luises jongere zus Tini, die eerst partijlid werd maar later een relatie kreeg met een half-Joodse arts en bevriend raakte met een van de samenzweerders tegen Hitler.
Von Benda-Beckmann ging op zoek naar het naziverleden van zijn grootouders en oudooms en -tantes, die de grote geschiedenis van zo dichtbij meemaakten. Hij stuitte daarbij op de anekdote over het kostbare tafelkleedje met jachttaferelen dat de familie aan Hitler zou hebben geschonken. Wat klopt er eigenlijk van dit verhaal en wat zegt het ons over de omgang met het naziverleden in Duitse families?
Details
- ISBN: 9789021488790
- Auteur(s): Bas Von Benda-Beckmann
- Prijs: € 19.99
- Verschenen: 03 mei 2024
- Druk: 1e
- Taal: Nederlands
- Bindwijze: Digitaal luisterboek
- Uitgever: Querido
Thema
Beschikbaar als
Meer inspiratie?
Zoek je meer boeken zoals Het kleedje voor Hitler? Bekijk dan hier een aantal andere boeken die door lezers van Het kleedje voor Hitler werden bekeken. Of ontdek hier de andere titels van Bas Von Benda-Beckmann.