Charley Toorop

Wessel Krul
ISBN: 9789024473793
Hardcover | 680 pagina's | 22 januari 2026
€ 39.90
Charley Toorop is een van de opvallendste en indrukwekkendste kunstenaars uit de eerste helft van de twintigste eeuw. Ze ging met hart en ziel op in haar schilderijen en combineerde haar werk met een al even bewogen privéleven. Toorop was moeder van drie kinderen, had vele hartstochtelijke affaires en was bevriend met sleutelfiguren uit de kunst en literatuur van het interbellum.
De schilderijen van Charley Toorop zijn radicaal persoonlijk. Getekend door jeugdtrauma’s zocht ze haar waarheid in de verf. Haar schilderijen zijn geen realistische voorstellingen, maar dromen en visioenen: beelden vol emotionele lading, ongewone intensiteit en onverbloemde scherpte van waarneming.
Charley Toorop. Een schildersleven is een monument voor een vrouw die met haar volledige wezen schilderde. De kunstenares komt naar voren als de sterke, onafhankelijke vrouw die ze graag aan de buitenwereld toonde, maar het wordt ook duidelijk hoeveel twijfel, verwarring en zelfkwelling daarachter schuilgingen. Die strijd tekende haar leven én haar werk.
Wessel Krul was hoogleraar moderne kunst- en cultuurgeschiedenis aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij publiceerde over een groot aantal onderwerpen uit de geschiedschrijving, kunstgeschiedenis en kunsttheorie van de achttiende tot de twintigste eeuw. In 2018 verscheen zijn veelgeprezen biografie Hannema, museumdirecteur. Over kunst en illusie.
Details
- ISBN: 9789024473793
- Auteur(s): Wessel Krul
- Prijs: € 39.90
- Verschenen: 22 januari 2026
- Druk: 1e
- Taal: Nederlands
- Aantal pagina's: 680
- Bindwijze: Hardcover
- Uitgever: Boom
- Afmetingen: 238 x 164 x 47 mm
- Gewicht: 1234 g
Thema
Beschikbaar als
Meer inspiratie?
Zoek je meer boeken zoals Charley Toorop? Bekijk dan hier een aantal andere boeken die door lezers van Charley Toorop werden bekeken. Of ontdek hier de andere titels van Wessel Krul.