Nederlandse belijdenisgeschriften

J.N. Bakhuizen van den Brink
ISBN: 9789070057435
Hardcover | 297 pagina's | 01 januari 1976
€ 58.00
In authentieke teksten met inleiding en tekstvergelijkingen door J.N. Bakhuizen van den Brink
Het is bij de aankondiging van dit werk de moeite waard eerst iets over de auteur te vermelden. Immers, dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, thans emeritus-hoogleraar van de Rijksuniversiteit te Leiden, heeft door zijn vele publikaties op het boeiende terrein van de kerkgeschiedenis jarenlang in Nederland een leidende plaats ingenomen.
In 1940 heeft dr. J.N. Bakhuizen van den Brink, als hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, een tekstuitgave van de Nederlandse belijdenisgeschriften verzorgd. Het was een standaardwerk. Vele theologen en historici hebben er een dankbaar gebruik van gemaakt. Nu is het echter schaars en duur geworden.
Misschien had er een fotografische herdruk kunnen komen en ook dat zou zijn nut hebben gehad. Maar een andere opzet bood nog meer perspectief. Als we de beide uitgaven naast elkaar leggen, kunnen we constateren, dat het wetenschappelijk onderzoek niet heeft stilgestaan. Vooral in het hoofdstuk waarin de geschiedenis van onze Geloofsbelijdenis opnieuw beschreven wordt, is dat duidelijk te zien.
Details
- ISBN: 9789070057435
- Auteur(s): J.N. Bakhuizen van den Brink, J.N. Bakhuizen van den Brink
- Prijs: € 58.00
- Verschenen: 01 januari 1976
- Taal: Nederlands
- Aantal pagina's: 297
- Bindwijze: Hardcover
- Uitgever: Bolland / de Vuurbaak
Thema
Beschikbaar als
Meer inspiratie?
Zoek je meer boeken zoals Nederlandse belijdenisgeschriften? Bekijk dan hier een aantal andere boeken die door lezers van Nederlandse belijdenisgeschriften werden bekeken. Of ontdek hier de andere titels van J.N. Bakhuizen van den Brink.